Історія компанії

Компанія AVON - це теж мрія. Мрія засновника компанії, Девіда Макконнелла, який навіть у той час, коли жінка ще не мала права голосувати, мріяв про те, щоб жінки були красиві, успішні, могли реалізувати себе і відбутися як особистість. Ще в ті далекі роки Макконнелл визначив місію в компанії.

Компанія AVON має покликання - надихнути жінок з різним життєвим досвідом створити краще життя для себе і своєї сім'ї. Сьогодні з компанією співпрацює понад 6 000 000 представників. AVON - це виробник косметичної продукції - компанія № 1 у світі яка працює методом прямих продажів - методом, який сьогодні завойовує все більше визнання у світі як метод індивідуального обслуговування.

У 1886 році, за три десятиліття до того, як американські жінки отримали право голосу на виборах, засновник компанії Девід Хол Макконнелл вперше в історії дав домогосподаркам можливість заробляти собі на життя - інших можливостей в той час у них практично не було. З тих самих пір компанія, у главу кута ставить прямі продажі та обслуговування на дому, працює за принципами, запропонованими у свій час Макконнелл. Андреа Джанг, нинішній голова ради директорів і головний виконавчий директор компанії, вважає, що Макконнелл випередив свій час, зробивши ставку виключно на залучення до роботи жінок. «Ідея Макконнелла була для свого століття майже єретичної», - говорить Джанг, яка і сама зламала стереотип, ставши в 1999 році першою жінкою на чолі компанії Avon.

Корпоративна філософія Avon закликала до забезпечення «можливості заробітку для підтримки особистого добробуту і щастя», до виробництва виключно «продукції найвищої якості» і «бездоганному обслуговуванню».
До того ж, Макконнелл декларував ідею про те, що керівництву слід ставитися до своїх службовцям і торговим представникам як до людей, «від яких залежить успіх компанії», і що плоди цього успіху треба ділити на всіх. Більше того, компанія повинна приносити користь суспільству і «зберігати і плекати дух доброзичливості», властивий їй.

Макконнелл, колишній невеликий кніготорговец, організував Avon з нуля, майже випадково, почавши працювати всього з однієї милої і приємною жінкою - комівояжером середніх років. Ріст і розвиток своєї компанії він порівнював пізніше з перетворенням жолудя в дуб.

Сьогодні позиції Avon як ніколи міцні. Працюючи в індустрії краси, де конкуренція дуже жорстка, компанія продовжує дотримуватися, за винятком кількох невдалих спроб, своєї первісної ідеї і процвітає завдяки унікальній системі прямих продажів.

Девід Хол Макконнелл завжди був працьовитим людиною. Другий з шести дітей у сім'ї, він з ранньої дитинстві засукавши рукава займався господарством на сімейній фермі в південно - західній частині округу Осуїго, в сільському районі на північному кордоні штату Нью -Йорк, в тому самому місці, де озеро Онтаріо відокремлює Сполучені Штати Америки від Канади. Цей край знаменитий суворими зимами і рясними снігопадами, взимку висота снігових заметів тут нерідко сягає трьох з половиною метрів.

Його батьків, Джемс і Ізабелла Холл Макконнелл, перебралися в США з ірландського графства Каван в 1856 році. Як і багато інших, вони їхали сюди в пошуках кращого життя. До того часу у них вже був однорічний син Джон, а три роки по тому, 18 липня 1958, на світ з'явився Девід. За ним пішли Джозеф, Маргарет Енн, Джордж і Хатті.

Макконнелл був тямущим хлопчиком і любив вчитися. Ще будучи учнем старших класів, він вже викладав в молодшій школі. І мріяв про те, що стане вчителем математики, розцінюючи свій викладацький досвід як хорошу практику.

Познайомившись з книжковим бізнесом, Макконнелл з радістю повернувся в видавництво на наступний рік, і знову цей досвід виявився для нього корисним. Нічого дивного не було в тому, що в результаті Макконнелл цілком віддався книготоргівлі. У 1878 році він розпрощався з навчанням, залишив сім'ю в Осуїго і став постійним торговим представником видавництва.

В області книготоргівлі Макконнелл досяг успіху настільки, що незабаром викупив у боса видавничу фірму, в якій працював. А трохи пізніше він переніс свою діяльність у Нью - Йорк. На схід Макконнелл вже не один, а зі своєю дружиною Люсі Хейс, він познайомився, коли працював у Чикаго. Скромна церемонія одруження відбулася 31 березня 1885 в будинку рідної сестри Люсі. Дружина допомагала Макконнелл вести справи. У сім'ї народилося троє дітей: Девід Холл - молодший, Една і Доріс.

Йшов 1886, Макконнелл продавав книги ось уже вісім років. Його захоплення видавничим бізнесом поступово сходило нанівець, і все більше хотілося спробувати свої сили в іншій області. Але в якій? Службовці Макконнелла і раніше поширювали книги по житлових кварталах, а сам він, як завжди придумував нові способи залучення покупців. Його друг хімік розробив кілька видів духів, які Макконнелл роздавав домогосподаркам, розраховуючи зацікавленість їх своєю друкованою продукцією.

У швидше він побачив, що його зразки духів залучають більше уваги жінок, ніж книги. Для Макконнелла це стало моментом істини. Зовсім випадково він натрапив на нову ідею для свого бізнесу, на те, що довго шукав, - духи!

«Парфумерний бізнес став результатом самого ретельного і детального дослідження, яке спиралося на мій багаторічний успішний досвід роботи в книжковому бізнесі, а саме продаж товару безпосередньо споживачеві, - говорив Макконнелл. - Вивчаючи це питання, я обдумав кожну деталь. Мені здалося (і, як з'ясувалося, не дарма), що торгівля парфумами - це найбільш виграшна ідея для підстави надійного, стабільного справи».

Макконнелл прийняв остаточне рішення на користь парфумерного бізнесу. Будучи прогресивною людиною навіть за сучасними мірками, він визнав досить перспективною думка про те, що товар, призначений для жінок, повинна продавати жінка - адже вона може привнести в спілкування з покупницею власне розуміння проблеми. Ще в часи своєї книготорговельної практики Макконнелл стикався з жінками, які змушені були самостійно заробляти собі на життя.

Макконнелл звернувся до жінки, що була колись одним з його найкращих агентів з продажу книг, - місіс Персіс Фостер Імс Албі, п'ятдесятирічної мешканки міста Вінчестер в Нью - Гемпширі і матері двох дітей - Еллері і Еллен. Вона і стала першою служить новоствореної Каліфорнійської парфумерної компанії, отримавши посаду головного агента.
Каліфорнійська парфумерна компанія дозволяла жінкам заробляти в ті часи, коли інших можливостей робити це у дам практично не було. Ще розносячи по домівках книги і мріючи створенні нової справи, Макконнелл знав, що жіночий потенціал повинен частиною його плану .

До сьогоднішнього дня компанія AVON відмінно розвивається з кожним роком. Косметика відповідає всім світовим стандартам якості, а ціна на продукцію ніколи не підвищується, завжди в каталогах Ви знайдете бажану знижку на певний вид продукції. AVON в 2013 році стала найкращою косметичною компанією в Україні, і заслужив нагороди та медалі. У цьому заслуга тільки української команди Avon, так як в Україні продалося дуже багато парфумерії. За це ми заслужили медаль № 1 з продажу парфумерії в 2013 році.